kieliszki do szampana

Kieliszki do szampana Krosno nie tylko na Sylwestra

Podłużne, smukłe i bardzo eleganckie. Wielu ludziom kojarzą się ze świętowaniem i dobrą zabawą. Kieliszki do szampana Krosno są nieodłącznym towarzyszem wszelkich uroczystości od ślubów, przez romantyczne kolacje aż po Sylwestra. Są ważnym elementem podczas wznoszenia toastów, składania życzeń czy gratulacji.  Dlaczego kieliszki te stały się tak popularne pomimo swojego wąskiego przeznaczenia?

Fanaberia czy praktyczność – dlaczego kieliszki do szampana Krosno są tak popularne?

Kieliszki do szampana Krosno zawdzięczają swoją popularność właśnie szampanowi. Prawdziwi koneserzy tego trunku zdają sobie sprawę, że to w czym pijemy dany alkohol ma ogromne znaczenie. Wysokie i smukłe kieliszki z bardzo wąską czarką powodują, że szampan ma bardzo mały kontakt z powietrzem. Dzięki wąskiej czarce bąbelki szampana nie uciekają tak szybko i alkohol dłużej zachowuje swoje walory smakowe.  Kolejnym argumentem jest fakt, że zazwyczaj na uroczystościach powinniśmy pić symboliczne ilości alkoholu. Szampan w smukłych kieliszkach idealnie nadaje się do delektowania się małą ilością trunku. Poza tym, jak podają badania angielskich naukowców wolniej pijemy alkohol z naczyń o prostych, pionowych ściankach. Pomimo tego, że na uroczystościach wielu gości cały czas trzyma w ręku kieliszek nie popada szybko w stan upojenia alkoholowego.

kieliszek do szampana

Gładkie i ze zdobieniem

Obecnie kieliszki do szampana zyskały nowy charakter. Coraz częściej spotyka się bogato zdobione kieliszki, które wyróżniają się na eleganckim stylem. Wybór zdobionych kieliszków jest praktycznym rozwiązaniem podczas wesel, kiedy to chcemy wyróżnić np. kieliszki Państwa Młodych.
W takich sytuacjach dla pozostałych gości idealnie sprawdzą się gładkie kieliszki do szampana.

Kieliszki do szampana

Jak trzymać kieliszek do szampana?

Przede wszystkim nie należy trzymać kieliszka za czarkę, aby nie ogrzać alkoholu, szampan powinien jak najdłużej pozostać schłodzony. Niezależnie od tego jakie kieliszki wybieramy powinniśmy je chwytać za nóżkę lub za stópkę. W ten sposób temperatura alkoholu dłużej pozostanie taka sama. Co więcej, trzymając kieliszki do szampana Krosno za nóżkę łatwiej jest wznosić toasty i stuka się kieliszkami.

Podobne wpisy